W jakim celu Po co stomatolog dentysta zatruwa zęba?

W jakim celu stomatolog zatruwa zęba?

Poradnik Klienta

Procedura zatrucia zęba była do niedawna częstokroć przeprowadzana przy leczeniu kanałowym. Na dzień dzisiejszy zatruwanie zęba nie jest już wymagane do przeprowadzenia leczenia.

Po co stomatolog zatruwa zęba?

W niektórych sytuacjach zatrucie zęba jest wymagane do wykonania endodoncji. Gdy zakażony nerw jest źródłem bólu, dentysta otwiera komorę zęba i przeprowadza dewitalizację, czyli mówiąc inaczej zatrucia. Wprowadzenie specjalnej do komory sprawia ,że nerwy obumierają i jednocześnie niweluje się ból.

Kiedy zatruwa się ząb?

Ząb powinno się zatruć, by pacjent nie odczuwał bólu przy oczyszczaniu kanału. W sytuacji, gdy nerw naszego zęba jest już martwy, zatrucie natomiast nie musi być przeprowadzone.

Dewitalizacja jest procedurą, którą przeprowadza się przy oczyszczaniu kanału, w momencie gdy pacjent nadal czuje ból. Jeżeli znieczulenie nie przynosi odpowiednich rezultatów do zęba wprowadzana jest trutka. Takie zatrucie można również przeprowadzić, gdy pacjent obawia się z jakichś względów normalnego znieczulenia. Bardzo często wybiera się tą metodę uśmierzenia bólu u dzieci, których zęby wymagają leczenia kanałowego.

Bezpieczeństwo

Do dewitalizacji zęba używany jest paraformaldehyd. Jest to toksyczna substancja i nieprzyjazna dla organizmu ludzkiego. W przypadku należycie wykonanego zabiegu związek chemiczny nie powinien posiadać wpływu na inne części ciała. Jednakże w badaniach przeprowadzonych na pacjentach obecność paraformaldehydu jest widoczna w nerkach, płucach, węzłach chłonnych i mózgu. W szczególności niebezpieczna jest sytuacja, w momencie gdy trutka ta wydostanie się z wnętrza zęba i dostanie się do układu pokarmowego.https://www.ionicwhite.pl/

 

Zobacz jak można wybielić zęby bez dentysty ionic white

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments