Uwaga oszuści podszywają się pod Polski Lombard online

Uwaga oszuści podszywają się pod Polski Lombard online

UWAGA

Oferty pracy zdalnej bywają bardzo atrakcyjne. Pracodawcy obiecują atrakcyjne wynagrodzenie w zamian za przeznaczenie na pozycję zaledwie kilku godzin dziennie. Warunki przygotowują się być niemal idealne. Że coraz częściej przedstawia się, iż są to oszuści żerujący na naiwności drugich typów. Ostatnio w internecie pojawiły się ogłoszenia pracodawcy, który zawija się pod firmę Polski Lombard.

Uwaga oszuści podszywają się pod Polski Lombard

Opinia na bezpośrednią i wcale płatną prace obsługa sklepu www to Oszustwo !

O kim mowa?

Polski Lombard to nazwa ciesząca się sprzedawaniem materiałów z dodatkowej dłoni i oferowaniem pożyczek pod zastaw. Usługi te realizowane są stuprocentowo przez internet, co sprawia, że firma odznacza się kreatywnością i godzi się do danych XXI wieku. Że przez rodzaj prace, jaki panuje, nazwa ta padała ofiarą oszustów, którzy podszywają się pod nią na serwisach z ogłoszeniami polskimi.
Na części na Facebooku Polskiego Lombardu pokazałeś się dziś post, w którym ostrzegają oni przez kobietami, które podszywają się pod nich, oferując pracę zdalną na serwisie OLX. Miejsce wtedy zajmuje liczyć na pośredniczeniu w sprzedaży punktów na Allegro. Jesteśmy zatem wystawić artykuł na sprzedaży, zadbać o dobrzy związek z mężczyzną, i jak transakcja zostanie sfinalizowana, wysłać adres wysyłki do rzekomego przedsiębiorcy. Niestety przejawia się, że paczki te wcale nie zostają wysłane, pomimo tego, że pieniądze działają na konto.
Dobre pierwsze wrażenie

Zobacz oryginalną stronę Polski Lombard online

Ogłoszenie w serwisie OLX może na ważny rzut oka wyglądać wiarygodnie. Pracodawca obiecuje umowę działanie i zapewnia, iż będziemy funkcjonować w spółce o odpowiedniej opinii. Gwarantują nam usługa również oferta samodzielnego ustalania godzin pracy, co dla wielu osób ma doskonałą zaletę. Wystarczy jednak, że przyjrzymy się nieco bliżej, żeby zobaczyć pewne niedociągnięcia i niezgodności. W samym ogłoszeniu nigdy nie pada nazwa rzekomej firmy, tylko w korespondencji z ogłoszeniodawcą dowiadujemy się, że należy o Polski Lombard. Gra tym, nie piszą nawet na czym konkretnie polegać jest ta funkcja, i całe, czego się dowiadujemy wtedy to, że do naszych posłań będzie należała obsługa sklepu internetowego.
Konto użytkownika, który zamieścił ogłoszenie i powinno budzić pewne wątpliwości. Jest toż sama możliwość pracy, która się na nim pojawiła. Oprócz niej, jesteśmy jedynie ogłoszenia sprzedaży przedmiotów, jakie nie cierpią ze sobą wiele wspólnego. Osoba ta nie daje te swojego imiona, co powinno być kolejny znak ostrzegawczy.

Odpowiedzialność po własnej stronie

Jeśli przyjmiemy na wspomniane ogłoszenie, oszuści poproszą nas o wystawienie na aukcja punktów na lokalnym koncie Allegro. Pod tymi aukcjami, mamy podpisać się własnym nazwiskiem, lecz stanowimy w nich jedynie pośrednikami. Pieniądze za sprzedaż trafiają na konto pracodawcy, i my, po wysłaniu im adresu do wysyłki, mamy otrzymać prowizję od oferowanego przedmiotu. Objawia się jednak, że klienci nie tych przedmiotów nie otrzymają.
Tutaj pojawia się wielki problem, bo odpowiedzialność za ten proceder jest po własnej stronie. W kontakcie z ostatnim, że wydajemy na prywatnym koncie na Allegro, to my poniesiemy konsekwencje za oszustwa naszego pracodawcy. Serwis aukcyjny ma formę ochrony konsumentów, dzięki której nabywca mogą zacząć dyskusję ze sprzedawcą, który nie dotrzymał naszej właściwości umowy. W wypadku, kiedy rzecz nie zostanie rozwiązana, prawdopodobnie ona pozostać przekierowana na policję.
Co nam grozi za oszustwo na serwisie aukcyjnym?

Jeśli sprawa trafi na policję, bez wątpienia spotkają nas przykre konsekwencję własnych działań. Według kodeksu karnego, w relacje od wielkości oszustwa, grozi nam kara pozbawienia wolności na chwila od 6 miesięcy do 8 lat. W wypadku mniejszych przewinień, zazwyczaj czekała nas będzie grzywna, ograniczenie wolności albo pozbawienie wolności do lat 2. Oszuści zakładający się pod Polski Lombard pokazują się sprytem, bowiem w wypadku, gdy pod aukcją przyjmuje się ich człowiek, toż on poniesie konsekwencje ich funkcjonowań. Więc to właśnie my będziemy tutaj winni przestępstwa. Oszust może tutaj próbować umywać ręce, bowiem wtedy przecież my sprzedajemy przedmioty, które nigdy nie wchodzą do kupującego.
Jak zabezpieczyć się przed oszustem?

Przede każdym, trzeba być niezmiernie uważnym przy czytaniu ogłoszeń na serwisach takich jak OLX. Niestety jest wtedy doskonały przypadek, w którym pracodawca chce oszukać potencjalnych pracowników. Od wielu lat słyszy się już o naciągaczach, którzy próbują zarobić czyimś kosztem. Należy wystrzegać się ogłoszeń, pod jakimi nie widać nazwy firmy, bądź nazwiska osoby, która je podała. Gra tym, w ogłoszeniu powinny stać zaprezentowane nasze obowiązki. Trzeba śledzić na te propozycje, w których nie zostały podane szczegóły natomiast te, w których ogłoszeniodawca obiecuje wdrożyć pracownika drogą mailową.
Jeśli spotkamy się z ostatniego standardu oszustwami, należy je szybko zgłosić na policję. Zachowa to przed nieprzyjemnościami nie tylko potencjalnych pracowników, ale również konsumentów, jacy będę zależeli wziąć z usług oszusta. Im częściej będziemy informować na policję tego standardu ogłoszenia, tym prawie będzie się ich pojawiać w internecie.

 

Źródło artykułu na stronie Uwaga na łatwą i dobrze płatną prace obsługa sklepu www to Oszustwo !

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments