Pokój alergika

Sprzątanie Szczecin zadzwoń 666484444

Zachodniopomorskie

Alergia wziewna to niestety bardzo charakterystyczna przypadłość, która przeszkadza w stałym funkcjonowaniu. Systemy są najbardziej poważne – kurz, pył również wyjątkowe alergeny, wzbijają się w głowę i dojeżdżają do bliskich dróg oddechowych. Kaszel, kichanie czy zaczerwienione oczy mogą skutecznie zniechęcić do prania. Jak sobie spośród nimi radzić? Podpowiadamy!

Sprzątanie Karlino zadzwoń 666484444

 

Alergia na kurz i roztocza

Kurz to mieszanka wielu zabrudzeń – wśród nich uważają się m.in. włosy, włókna, naskórek, piasek, a ponadto roztocza. Te te to mikroorganizmy, których odchody są najczęstszymi alergenami.

agd odkurzacze
agd odkurzacze

Nie zawiera zbyt ciekawie prawda? Mimo wszystko mała ilość kurzu w budynku potrafi być nawet… wielka! Jak wychodzi z doświadczeń, kontakt z zabrudzeniami i bakteriami stymuluje nasz organizm immunologiczny. Niestety, w wypadku osób z alergią nawet ta niewielka kwotę może wiązać się z przykrymi konsekwencjami. Oprócz kataru, kaszlu czy innymi podrażnieniami, kurz wpływa więcej na skórę. Zanieczyszczenia montujące się na poduszce, narażają skórę osoby na pryszcze i zaczerwienienia. Jak to pozbyć się kurzu? Oczywiście przy pomocy odkurzacza!
Odkurzanie pokoju

Zobacz inne propozycje pożyczka zaplo

Pokój alergika winien stanowić spożywany regularnie, nie ma zawsze pewnej prawidłowej odpowiedzi, traktującej jak powszechnie powinno się odkurzać. Zazwyczaj podejmuje się, że dwa razy w tygodniu to przynajmniej. Zdecydowanie częściej powinniśmy wziąć za odkurzacz, jeśli liczymy w budynku zwierzęta bądź tematy przyciągające kurz np. zasłony, grube dywany, pledy itd. Tych czynników wystroju nie winno być w spokoju alergika – mogą mu właśnie zaszkodzić. Aby odkurzanie było pozytywne warto się do niego dobrze wykonać. Wskazany będzie odkurzacz z workiem syntetycznym i filtrem HEPA. Worki syntetyczne przygotowane są ze profesjonalnego mikrowłókna, które obdarowuje im forma na uszkodzenia mechaniczne. Ponadto zapewniają wyższą filtrację niż standardowe worki i skutecznie redukują emisję kurzu do miejsca. Filtr HEPA radzi sobie z zabrudzeniami jeszcze dużo – istnieje w mieszkanie usunąć nawet niewielkie cząsteczki kurzu ze skutecznością ponad 99%. Warto wtedy zainwestować w tego modelu urządzenia do konfrontacji z zabrudzeniami. Niezawodne worki syntetyczne i filtry HEPA można odnaleźć na karcie swiatworkow.

zobacz również Agencja pracy tymczasowej

Jak pozbyć się kurzu?

Oprócz regularnego odkurzania drogą na pokój bez kurzu jest prawidłowe zmienianie pościeli i mycie jej w co chwila 60 stopniach Celsjusza. Tylko wtedy giną roztocza i bakterie trwające w poduszkach czy kołdrze. Poza pościelą należy wspominać o stałym praniu firan, zasłon, narzut również zagranicznych środków, w których łączy się kurz. Nowym rodzajem na pozbycie się alergenów jest oczyszczacz powietrza. Takie urządzenie zmniejszy ich ilość i aktywność, dzięki czemu samopoczucie alergika ulegnie wyraźnej poprawie. Życzymy miłych porządków!

Artykuł przygotowany jest ze źródła pokój alergika

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments