poczta kurier

Poczta kurier Jaworzyna Śląska zamów online

Dolnośląskie

Z powodu rosnącego tempa życia i zwyżkującej popularności transakcji przez internet, coraz częściej korzystamy z usług firm kurierskich. Obecne na rynku usługi zachęcają nas niskimi cenami i błyskawicznymi terminami dostarczenia. Wysyłanie paczek z Poczta kurier Pieńsk może być dziecinnie łatwe i naprawdę może ulepszyć nasze życie. Co należy wiedzieć o wysyłaniu paczek przez firmę kurierską? Jakie będą korzyści z takiego rozwiązania? Oraz jakie niedopatrzenia popełniamy przy wysyłaniu paczek?

Poczta kurier Pieńsk

Małogabarytowe paczki

zamów kuriera

Najczęściej wysyłane paczki, to te o niewielkich wymiarach. Mimo że przetransportowanie ich własnoręcznie na pocztę być może nie jest, aż tak trudne, jednak możliwość odbioru ich z naszego mieszkania przez kuriera dużo upraszcza. Oszczędzimy przy okazji czas oraz swoje nerwy, ponieważ czekanie w kolejkach do okienka nigdy nie będzie przyjemne. Nadanie małej paczki to jedynie kilka elementów, po pierwsze należy zrobić zlecenie na kuriera, zapakować pakunek zgodnie z wytycznymi i zaczekać aż Poczta kurier Pieńsk zjawi się pod naszymi drzwiami.

Firma kurierska miasto może przejąć od nas paczkę nawet w tym samym dniu, jeśli zrobiliśmy zamówienie w godzinach rannych, albo dnia kolejnego. Ma to znaczenie zwłaszcza jeśli zależy nam na doręczeniu paczki gdzieś na czas. Najczęściej czas doręczenia paczki to 24 godziny w nadchodzącym dniu pracującym.

Wysyłka w dużych ilościach

Kiedy jesteśmy średnim przedsiębiorcą i nadajemy dużo paczek w ciągu miesiąca możemy skorzystać z oferty przesyłek hurtowych z firma kurierska miasto. Pozwoli to ograniczyć formalności. Dodatkowo mamy wtedy szansę dostania faktury zbiorczej na koniec okresu rozliczeniowego.

Przy wysyłaniu takiej ilości paczek z pewnością zauważymy też korzyść z odbierania ich przez kuriera bezpośrednio spod naszego mieszkania. Zaniesienie ich za każdym razem na pocztę zajęło by dużo czasu oraz wymagało od nas siły, zwłaszcza jeśliprzesyłki sporo ważą. Poza tym cena paczek hurtowych będzie niższa aniżeli płatność za każdą z przesyłek osobno. Dlatego gdy jesteśmy zmuszeni przesyłać znaczące ilości paczek możemy skorzystać z oferty paczek hurtowych.

Transport palet

A co w sytuacji, jeśli towar który chcemy wysłać zajmuje bardzo dużo miejsca oraz sporo waży? Ekonomicznym rozwiązaniem może być przetransportowanie go na palecie. Firma kurierska miasto umożliwia nam przewóz ładunku do 500 kg. Przesłanie palety nie różni się właściwie od przesłania tradycyjnej paczki. Także musimy zrobić zamówienie, zapakować paczkę oraz umożliwić kurierowi odebranie. Z racji na wymiary przesyłki powinniśmy ułatwić podjazd dla samochodu ciężarowego do miejsca przechowywania ładunku.

Należy pamiętać, że kalkulując rozmiary pakunku oraz masę powinniśmy uwzględnić paletę. Standardowa euro-paleta waży około 25 kg i liczy około 15 cm wysokości. Poza tym drewniane palety będą zwiększyć swoją masę pod wpływem wilgoci, w związku z tym rozsądniej jest nie zbliżać się do granicznej wagi przesyłki. Decydując się na paletę na której nadamy towar, sprawdźmy czy będzie ona w dobrym stanie. Uszkodzona paleta nie może zapewniać odpowiedniego zabezpieczenia i towary na niej mogą ucierpieć. Kiedy zostanie stwierdzone, że paleta nie była odpowiednia w momencie wydania przesyłki, możemy mieć problem z otrzymaniem zwrotu za zniszczenia.

Ogólne zasady nadawania paczek

Każda firma kurierska miasto ma swoje wewnętrzne zasady dotyczące wymiarów, zabezpieczenia paczek i kontaktowania się z kurierem. Dlatego warto zapoznać się z nimi przed dokonaniem zamówienia. Najistotniejszą rzeczą przy przygotowywaniu paczki jest właściwe jej zabezpieczenie. Będzie to uzależnione od zawartości paczki i jej wymiarów. W przypadku palet zazwyczaj wystarczy okręcenie jej stretchem lub unieruchomienie towaru specjalnymi pasami. Małe paczki z kruchą zawartością będą wymagały uszczelnienia, które będzie niwelowało ewentualne drgania. Co prawda Poczta kurier Pieńsk chce by wszystkie przesyłki były transportowane z troską, jednak należy pamiętać, że w trakcie transportu nasza paczka może się przechylać lub zostać przygnieciona przez inne opakowania.

Inną rzeczą o której sporo nadawców zapomina jest wygenerowanie listu przewozowego. Poczta kurier Pieńsk odbierając pakunek musi też ten dokument dostać ,więc jeśli nie wygenerowaliśmy go wcześniej, musimy to zrobić gdy kurier już oczekuje. W związku z tym wydłużamy czas odebrania paczki i w skali całego dnia, może zdarzyć się, że kurier nie da rady do kogoś dojechać. Dlatego warto pomyśleć nie tylko o sobie, ale również o innych korzystających z oferty Poczta kurier Pieńsk .

Zobacz również poczta Kurier

0 0 votes
Daj ocenę