PIASEK KWARCOWY KOLOROWY – NATURALNE PIĘKNO

Piasek Kwarcowy Mieszkowice

Zachodniopomorskie

Nie z dziś wiadomo, że proste, i przy tym zgodne z naturą rozwiązania są najlepsze. Piasek jest prostym surowcem, jaki szuka duże zastosowanie, nie właśnie w budownictwie. Należy podkreślić, iż w Polsce wydobywają się naprawdę spore złoża tego kruszcu, szczególnie zaś piasku kwarcowego. Stanowi toż nic dziwnego jak rozdrobniona skała osadowa, najczęściej pochodzenia jurajskiego, kredowego oraz trzecio- i czwartorzędowego.

Piasek Kwarcowy Cedynia

WŁAŚCIWOŚCI PIASKU KWARCOWEGO

Wyróżnikiem piasku kwarcowego jest jego ogromna wytrzymałość – wówczas nie piaski wulkaniczne czy węglowe, ale tylko kwarcowy daje się największą siłą na działanie takich czynników jak chemikalia czy uszkodzenia mechaniczne. Warto dodać, że z piasku kwarcowego przygotowuje się po dziś dzień nie tylko szkło, ale także zaprawy murarskie i beton, jakie są składowymi naszych ścian.

PIASEK KWARCOWY KOLOROWY – NATURALNE PIĘKNO

Używa się z niego przy wytwarzaniu twardych podłoży – domowych podłóg, boisk, albo nawet dróg. Jednocześnie jest wówczas produkt na tyle popularny i otwarty, że obraca się go i do realizacji zlewozmywaków, blatów kuchennych czy płytek ceramicznych.

Piasek Kwarcowy Cedynia

SZCZEGÓLNE WALORY

Wyjątkowo wielką popularność zaczyna zyskiwać piasek kwarcowy kolorowy. Zacznijmy z tego, że uznanie kupił nie jedynie na terenie budownictwa, ale także dekoratorstwa. Obecnie barwiony piasek wykorzystywany jest do wykonywania takich dekoracji jak świece, kompozycje kwiatowe w flakonach i kielichach, akwaria, albo choćby w tworzeniu biżuterii i oryginalnych zastaw stołowych, szkła czy opakowań. Różne kolory piasku kwarcowego wydają się połączyć w popularne kombinacje, dzięki czemu znajdzie się on w niemalże każdej stylistyce i zajdzie w smaki najwybredniejszych.

zobacz sklep reklamowy

Piasek Kwarcowy Cedynia

PIASEK KWARCOWY W TWOIM DOMU

Jak szybko zostało wspomniane, piasek kwarcowy daje się wyjątkową mocą i dlatego świetnie kształtuje się do podłóg. Aby stworzyć idealną mieszankę, łączymy go do żywicy epoksydowej (lub poliuretanowej) – taka podłoga będzie nie tylko wytrzymała, ale także antypoślizgowa za sprawą mieszanki żywicy i kruszywa. Mieszankę tą używa się również do pokrycia szczebli drabiny bądź schodów.

Piasek Kwarcowy Cedynia

Ciekawym zastosowaniem piasku kwarcowego są tynki mozaikowe (kamyczkowe) – cienkie, ale również nieprzepuszczające wilgoci, są odporne na śmieć oraz warunki atmosferyczne. Za rzeczą tych tylko zalet ważna je wykorzystywać także we mieszkaniach, jak a do pokrycia warstw zewnętrznych budynków. Tynki mozaikowe dane są w części nie tylko ze znajomego wielkiego zastosowania, ale także ogromnych możliwości pięknych i rodzajów kolorystycznych.

Dzięki barwieniu piasku kwarcowego możemy uzyskać wiele różnych wersji kolorystycznych, odpowiadając tym jednym posadzkę do lokalnych potrzeb oraz wyobrażeń o tym jako powinno wyglądać dane miejsce. Nie pozostawiajmy, że jedną z ważniejszych przestrzeni jest ponad ogród – tutaj również piasek kwarcowy kolorowy znajdzie swe dobre zastosowanie – jako kruszywo do posypywania ścieżek, czy tworzenia formie i kwietników.

źródło artykułu jest PIASEK KWARCOWY KOLOROWY – NATURALNE PIĘKNO

Piasek Kwarcowy Cedynia

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments