Organizacja ceremonii pogrzebowych

Organizacja ceremonii pogrzebowych Gryfino

Zachodniopomorskie

Człowiek tworzy się i kończy. Pogrzeby składają się ze smutkiem po śmierci bliskiej osoby, a również z obowiązkiem dopełnienia wszystkich formalności połączonych z pochówkiem. Ceremonie pogrzebowe powinny być urządzone profesjonalnie, żeby oszczędzić rodzinie zmarłego dodatkowego stresu.

Organizacja ceremonii pogrzebowych Tuczno

Formalności przedpogrzebowe

Gdy członek rodziny umrze, bliskie mu głowy powinny poinformować o zgonie lekarza rodzinnego z przychodni rejonowej lub pogotowie ratunkowe . Po przybyciu, lekarz lub pogotowie stwierdzą zgon i wystawią kartę zgonu – dokument konieczny do zrealizowania pozostałych formalności z pochówkiem włącznie. Że są podejrzenia, że zgon spotkał w sukcesie wypadku lub przestępstwa, lekarz może odmówić wydania karty zgonu. Rodzina może jednak otrzymać taki materiał od lekarza sądowego, który badał zwłoki w sklepie medycyny sądowej.

poczta kwiatowa
poczta kwiatowa

Następnie rodzina zmarłego powinna poinformować o zgonie Urząd Stanu Cywilnego w toku trzech dni od chwile śmierci zmarłego. Następnie powinna wystąpić z wynikiem o wystawienie aktu zgonu. Konieczne będą: karta zgonu i dowód osobisty zmarłego. Dokument ten uprawnia do osiągnięcia zasiłku pogrzebowego także jest wskazany do załatwiania kwestii połączonych ze spadkiem.

Organizacja ceremonii pogrzebowych Tuczno

Organizacja pogrzebu

Kartę zgonu należy przedłożyć wybranemu Zakładowi Pogrzebowemu. Podczas spotkania z człowiekiem zakładzie pogrzebowego, badany jest czas pochówku lub termin kremacji (jeżeli zmarły przed śmiercią zastrzegł, że chce taką właśnie formę pochówku), wybór miejsca pochówku, wybór trumny, lub urny w wypadku kremacji. wybór obrządku religijnego w jakim ma przejść się pogrzeb czy nowego charakteru pogrzebu ( w wypadku pochówku świeckiego).

Zobacz również prezent dla żony na święta

Zakłady Pogrzebowe oferują szereg usług związanych z koleją pochówku, między innymi:

poinformowanie o śmierci: wydruk klepsydr, zamówienie nekrologów
przewóz ciała osoby zmarłej do świątyni i/lub na cmentarz
zapewnienie oprawy muzycznej, kwiatów
pochówek
przeprowadzenie ceremonii pogrzebowej przez specjalisty ceremonii pogrzebowej

Pogrzeb katolicki

W wypadku pogrzebów w obrządku katolickim, rodzinie pozostaje porozumieć się z księdzem w historii organizacji nabożeństwa żałobnego oraz miejsca pochówku (kwatery) na cmentarzu parafialnym. Pogrzeb katolicki rozgrywa się w obecności księdza, który odprowadza zmarłego na mieszkanie tego spoczynku. Oprócz księdza, w takim pochówku uczestniczy często mistrz ceremonii pogrzebowej.
Pogrzeb świecki

Jeżeli zmarły życzył sobie przed śmiercią pochówku świeckiego, rodzina musi umówić się z administracją cmentarza i wykupić odpowiednią kwaterę. Jest też wynająć mistrza ceremonii pogrzebowej, który wykona ją w umiejętny sposób. Mistrz ceremonii przywita żałobników, wygłosi mowę wstępną, a i opowie o zmarłym. Mistrz ceremonii zakomunikuje również uczestnikom pogrzebu o miejscu, w jakim wykona się stypa. Koszt wynajęcia mistrza ceremonii to koszt około 300 zł.

Pogrzeb kojarzę się a z mnóstwem form i kosztami, jakie rodzina musi ponieść organizując pochówek. Na powodzenie w takiej form mogą dzielić na wsparcie innych członków rodziny, a i państwa, które da rodzinie zmarłego zasiłek pogrzebowy po otrzymaniu przez nią aktu zgonu. Warto mieć, że pogrzeb nie wymaga być bezcenny a nawet przy ograniczonych środkach można godnie pożegnać zmarłego.
Dużo informacji
Dużo informacji o organizacji ceremonii pogrzebowych na stronie Organizacja ceremonii pogrzebowych

 

Organizacja ceremonii pogrzebowych Tuczno

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments