lombard, życie pod zastaw

lombard, życie pod zastaw Chrzanów zadzwoń 887 332 665

Małopolskie

Czy jest miejsce, gdzie jest szansa znaleźć fenomenalne okazje? Pozyskać wyjątkowe rzeczy, które nie bywają spotykane w innym miejscu? Tak, taka lokalizacja istnieje i jest nią każdy lombard, jaki tylko znacie. Nie ma dwóch takich samych komisów, w każdym z nich spotkasz odmienny asortyment, w każdym z nich możesz nabyć inny wyjątkowy rzecz. Nigdy nie przewidzisz, na co trafisz. Warto poznawać lombardy, szczególnie jeśli jest się kolekcjonerem, hobbystą albo zwyczajnie osobą spragnioną okazji.

lombard, życie pod zastaw Bochnia zadzwoń 887 332 665

Wiekowe szpargały, czy okazja życia?

lombard internetowy

Nasze podejście do komisów jest naprawdę różne. Nie ma w sumie czemu się dziwić, gdyż nasze pierwsze perypetie z komisami w rzeczy samej nie były zbyt przyjemne. Jeśli niektórzy to pamiętają, to pierwotne lombardy, z ostatniej dekady XX wieku i początków XXI wieku nie były ciekawymi miejscami do odwiedzenia. Małe pomieszczenia, nieciekawy właściciel, który znajdował się za kontuarem i obserwował nasz każdy manewr, a przy tym miał niemiły wzrok. Czy komuś w takich momentach chciałoby się spędzić w takim miejscu chwilę i znaleźć coś? Na pewno osobie, kto jeszcze chciałby coś spieniężyć w lombardzie albo naprawdę znalazł się w pilnej opresji i poszukuje ekonomicznych przedmiotów.

zloz wniosek

lombard, życie pod zastaw Bochnia zadzwoń 887 332 665

Ponadto, jeśli ktoś myśli, że w lombardzie mógł kiedyś osiągnąć jakąś dobrą kwotę za sprzedaż albo zakup, to myli się. Szef lokalu zawsze miał ochotę kupować w jak najniższej cenie, a sprzedawać po jak najwyższej cenie, korzystając z tego, że osoby przychodzące nie znali się na handlu i negocjacjach.

Na szczęście takie czasy już minęły, a nasze komisy przesiąka moda z zachodu, która miewa nieco inne podejście do sprawy, więc możemy bez obiekcji zwiedzać takie lokalizacje, których ilość wzrasta. Teraz spora część komisów jest nawet duża. Zwraca się uwagę o to, aby klient miał się przyjemnie i aby miał szansę coś znaleźć. Wszystkobywa dość uporządkowane, aby bez stresu można było przejrzeć wszystko.

lombard, życie pod zastaw Bochnia zadzwoń 887 332 665

Nawiążemy teraz może odrobinę do podstawy, czyli tego, czy w lombardach można znaleźć same używane rzeczy, czy też jakieś nowe i ciekawe i może niekiedy bardzo wartościowe? Najpierw warto stwierdzić, że w lombardzie, jeśli chodzi o jakość, nie zatrzymujmy się na tym, czy coś jest nowe, czy używane. Po prostu, żeby określić czegoś wartość, trzeba się na tym znać. Można choćby znaleźć jakieś antyczne meble, które na pozór mogą wydawać nam się niezbyt cenne, a tak naprawdę mogą być warte dziesiątki tysięcy. Możemy też znaleźć przeróżne szpargały, typu zepsute wózki dla dzieci, telewizory i inne rzeczy, które nawet nie są zdatne do reparacji. Dlatego znajdując się w lombardzie, trzeba być uważnym.

Co możemy ciekawego odnaleźć?

W lombardach można znaleźć praktycznie wszystko. Od książek, przez telefony, kamery, komputery, lampy, a nawet samochody i kosiarki. Wszystko zależy od tego, jak duży jest komis, no i oczywiście, czy ma specjalizację. Gdyż przecież możemy znaleźć komis wyłącznie z urządzeniami elektronicznymi, a możemy znaleźć taki tylko z wytworami jubilerskimi.

Jeśli szukamy jakichś używanych telefonów, laptopów i innych takich przedmiotów, to w lombardzie mamy okazję na pozyskanie ich w dobrej cenie i w świetnym stanie. To może być dla nas okazja. Dokładnie możemy poznać urządzenie, zlokalizować jego uszkodzenia, historię, no i zdecydowanie przetestować. Może to być także szansa dla nas, jeśli chcielibyśmy na takich przedmiotach nieco zyskać. Możemy przecież kupować przedmioty nienowe i sprzedawać już jak je zreperujemy.

lombard, życie pod zastaw Bochnia zadzwoń 887 332 665

Komisy mogą być dla nas okazją do zarobku, jeśli tylko dobrze się na czymś znamy i mamy żyłkę handlarza. Starczy tylko poszukać w Internecie i szukać najbliższych komisów. Następnie regularnie można odwiedzać je i znaleźć prawdziwe okazje.

Komisy, czyli lokalizacje dla pasjonatów

Jeśli mamy jakąś nadzwyczajną pasję i kolekcjonujemy przeróżne ciekawe przedmioty, to w lombardach możemy w rzeczy samej znaleźć je i to nawet w bardzo dobrym stanie. To mogą być znaczki, komiksy, stare telefony, gazety i przeróżne inne rzeczy. Ot tak musimy wiedzieć czego i gdzie szukać.

Wolne w lombardzie

Okazjonalnie, zamiast spędzać wolne dni w galerii albo w markecie, może warto udać się właśnie do jakiegoś większego komisu. Samo odkrywanie tych wszystkich przedmiotów może być już wielką zabawą.

Wiekowe zegary, meble, stare maszyny do pisania. To wszystko może wzbudzać wspomnienia. Czasem wpadniemy też na sprzedawcę z pasją, czyli takiego, który o poszczególnym przedmiocie znajdującym się w lombardzie, będzie potrafił opowiedzieć nam ciekawą opowieść. Może to być dla nas naprawdę bardzo ekscytujące, jakie opowieści są związane z niektórymi przedmiotami.

Zwiedzaj więc od czasu do czasu komis i po prostu spędź tam trochę czasu. To na pewno nie będzie wyrzucony w błoto czas, lecz bardzo ciekawe zajęcie.

lombard, życie pod zastaw Bochnia zadzwoń 887 332 665

Zobacz również lombard internetowy

0 0 votes
Daj ocenę