Jak pielęgnować cerę z trądzikiem?

Leczenie trądziku Kalisz Pomorski

Zachodniopomorskie

Trądzik kojarzony jest z chorobą dotykającą młodych mężczyzn osiągających w termin dojrzewania. Rzeczywiście, przeważnie stanowi on tematem nastolatków, przecież w wielu przypadkach nic nie znika samoistnie, i z okresem stan cery tylko się pogarsza. Nie można lekceważyć zmian trądzikowych – warto jednak dowiedzieć się, jak dbać o skórę, by odzyskała młody styl.

Leczenie trądziku Drawsko Pomorskie

Bardzo często nasilenie się objawów trądziku wynika z nieprawidłowej pielęgnacji. Rzuca się, że należy cerę trądzikową wysuszać czy wystawiać do słońca, ale rzeczywistość jest taka, że w ten system można tylko pogorszyć stan naszej postaci i zaognić stan zapalny. Jak więc odpowiednio dbać o cerę trądzikową?

derminax
derminax

Delikatne mycie

Wiele pań do przemywania twarzy używa silnych, wysuszających kosmetyków. Tego standardu produkty nic nie ułatwią nam skorzystać z trądzikiem, i wprost przeciwnie – mogą go dodatkowo nasilić. Co będzie zatem korzystniejszym rozwiązaniem? Przede każdym łagodne artykuły do mycia – szczególnie doskonale sprawdzą się żele micelarne. Warto przetestować delikatny produkt Nanili Professional z młodą herbatą, przeznaczony dla cery problematycznej. Ważne jednak, by żelu nie używać częściej niż dwa razy w ciągu dnia.

Tonik oraz nawilżanie

Po umyciu warto cerę stonizować. Dobrze jednak zadbać o to, aby w toniku nie wydobywał się alkohol, bo że on podrażnić i osuszyć skórę. Tonik zwęża ujścia gruczołów łojowych oraz odświeża twarz, co stanowi ważne szczególnie w przypadku cer mieszanych i pełnych. Jeśli skóra jest więcej wysuszona, warto włączyć do pielęgnacji lekki nawilżający krem.

Zobacz również rolety Karlino

Złuszczanie

Cera trądzikowa, jak wszystka, potrzebuje złuszczania martwego naskórka. Natomiast w przypadku aktywnego trądziku nie wolno używać peelingów zawierających drobiny ścierające, ponieważ mogą podrażnić skórę, i dodatkowo roznieść stan zapalny na wszą twarz. Do celu domowego sprawdzą się najlepiej peelingi enzymatyczne, warto również przemyśleć wybranie się na zabieg z zachowaniem peelingu kwasowego. Dobrze działają połączenia kwasu azelainowego oraz salicylowego, które tworzy w swojej ofercie firma Nanili Professional. Materiały tego standardu działają intensywnie, przynosząc doskonałe efekty. Kwasy mogą stanowić zawsze stosowane tylko pod okiem specjalisty.

Ochrona przed słońcem

Wbrew temu co prowadzą niektórzy, wystawianie osoby na życie promieni słonecznych nie przyniesie stałych efektów. Słońce owszem, powoduje chwilową poprawę jej stanu, jednak już na jesieni problem trądziku wraca ze zdwojoną siłą. Znacznie dużo więc zaopatrzyć się w krem z filtrem UV i radzić go codziennie przed wyjściem z domu.

Źródło artykułu Jak pracować cerę z trądzikiem

Leczenie trądziku Drawsko Pomorskie

0 0 votes
Daj ocenę