lekarz, doktor, ginekolog, ciąża, zdrowie

Kiedy ginekolog może stwierdzić, że jesteśmy w ciąży?

Zdowie i uroda Zdrowa żywność Zdrowie Zdrowie i medycyna zdrowie i uroda

Potwierdzenie ciąży u dziewczyn jest przeważnie efektem przypuszczeń i podejrzeń przyszłej mamy o swoim błogosławionym stanie. Samo zatrzymanie okresu nie jest natomiast jedynym sygnałem, który wskazuje na ciąże. Ginekolodzy przeprowadzają też dodatkowe badania umożliwiające stwierdzenie ciąży.


Kiedy lekarz ginekolog może stwierdzić, że jesteśmy w ciąży?

Przyszła mama pragnie dowiedzieć się swojej ciąży tak szybko jak się tylko da. Natomiast takim pierwszym sygnałem poczęcia jest najczęściej brak miesiączki. O ciąży dowiedzieć się można nie wcześniej niż miesiąc dokonaniu zapłodnienia. I dopiero zaleca się wykonywanie testów ciążowych. W innym razie nie będą one przedstawić prawdziwego wyniku.

Jeżeli natomiast chcielibyśmy dowiedzieć się o poczęciu wcześniej, będziemy mogli wybrać się na wizytę do ginekologa. Lekarza może zlecić badanie krwi w celu oznaczenia ilości hCG. Hormon jest wydzielany w organizmie już 48h od zapłodnienia.

Zbyt niska wartość hCG znaczy, że komórka jajowa nie zagnieździła się lub wystąpiło wczesne poronienie. Natomiast w sytuacji jego zbyt wysokiej wartości możemy mieć do czynienia z zaśniadową ciążą – nieprawidłowym zagnieżdżeniem komórki jajowej.

Zanim ginekolog dostanie wyniki naszych badań dokona również badania palpacyjnego. Objawami ciąży może być rozpulchnienie pochwy oraz dodatkowo zasinienie oraz rozpulchnienie szyjki macicy. Lekarz może wykonać również dopochwowe badanie USG. Za jego pomocą możliwe jest stwierdzenie ciąży od 4 tygodnia. Natomiast pierwsze badanie USG zostanie zlecone na 11-14 tydzień ciąży, wtedy to wyznaczony zostanie termin porodu.

zobacz również rodzaje prezerwatyw

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments