kredyt, hipoteczny, pożyczka, bank, bankowość

Jakie warunki musimy spełniać, aby otrzymać kredyt hipoteczny?

Poradnik Klienta

Wielu ludzi marzy o zdobyciu kredytu hipotecznego, który umożliwi kupno swojego domu, mieszkania oraz uzyskanie wreszcie niezależności od rodziców.

Jakie dokładnie warunki należy spełniać, żeby przyznano nam kredyt hipoteczny?

 

Szczególnie młode osoby dążą do posiadania swojego kąta, natomiast żeby zdobyć kredyt, trzeba spełniać ogrom ważnych warunków, jakie stawia nam bank.

kredyt, hipoteczny, pożyczka, bank, bankowość

Kredyt hipoteczny uzyskać może pełnoletnia osoba – która ukończyła 18 rok życia, a bardzo dużo banków proponuje osobom do 35 roku życia korzystniejsza warunki uzyskania kredytu, m. in. bardzo atrakcyjne oprocentowanie.

Bardzo dużo zależy też od okresu na jaki chcemy zaciągnąć kredyt, banki zastrzegają sobie żeby spłata ostatniej raty przypadała maks. pomiędzy 75 a 80 rokiem życia. Bardzo ważna jest także historia kredytowa – taki kredyt nie będzie przyznany osobie ,która posiada bardzo złą historię kredytową i zaległości ze spłatą rat, nawet jeśli zobowiązania wcześniejsze opiewały na minimalne kwoty. O tym należy pamiętać!

Wysokość kredytu oraz decyzja o jego otrzymaniu uzależniona jest od wysokości zarobków osoby, która stara się o niego. Przy niskich zarobkach bank może nam odmówić przyznania kredytu, bo kredytobiorca mógłby posiadać kłopot ze spłacaniem rat. Banki biorą pod uwagę także liczbę osób w rodzinie, które są na utrzymaniu kredytobiorcy, i wysokość wziętych w chwili obecnej kredytów. Wskaźniki finansowe są fundamentem jeśli rozchodzi się o określanie zdolności kredytowej konsumenta.

Na koniec wspomnę, że wielką szansę na taki kredyt ma osoba zatrudniona na zasadzie umowy o pracę, i to najlepiej na czas nieokreślony. W sytuacji innego źródła dochodów banki mogą życzyć sobie spełnienia przez klienta dodatkowych warunków podczas ubiegania się o kredyt albo mogą się one zdecydować na przyznanie konsumentowi niższej sumy kredytu hipotecznego.

Zobacz również pożyczki długoterminowe online

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments